صفحه اصلی درباره مرکز آموزشی گالری تصاویر تماس با ما ورود کاربران
منوی سایت
تقویم روز

یكشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
آمار بازدید

بازدید امروز : ۱۴

بازدید این هفته : ۱۶۳

بازدید این ماه : ۱۳۳۰

آمار کل بازدید : ۴۶۷۴۸۲

افراد آنلاین : ۰ نفر

آی پی : ۱۸.۲۱۲.۹۰.۲۳۰

 صفحه اصلی محتوای آموزشی مشاهده محتوای آموزشی

 
هفته بهداشت روان گرامی باد.

هفته بهداشت روان گرامی باد(.30-24 مهر )

با توجه به اهمیت بهداشت روانی در جامعه ی امروزی شاید بتوان گفت پرداختن به این موضوع از موارد مهم  زندگی نوجوانان و جوانان محسوب می شود .

هر اندازه انسان به طبیعت انساتی خود نزدیکتر باشد , به سلامت روانی نزدیکتر است . از اهداف بهداشت روانی , یکی ایجاد بهترین و مطلوبترین شکل رفتارو سلوک اجتماعی از طریق بهره گیری از استعدادهای فطری برای زندگی سالم و بهنجار و دیگر پیشگیری از بیماریهای روانی است.

بر این اساس سالهای نوجوانی , مهمترین دوره ی رشد در زندگی فرد به شمار می آید و انتظار می رود نوجوان با گذر از این مرحله ی بحرانی , به عنوان فردی مستقل از لحاظ عاطفی و اجتماعی به زندگی خود در جوانی و بزرگسالی ادامه دهد. از این رو , پشت سر گذاردن موفقیت آمیز این مرحله ی حساس , مستلزم برقراری رابطه ی انسانی و صحیح میان والدین و فرزند نوجوانشان است .

اصول مهم در برقراری رابطه با نوجوان در خانواده :

1-مشورت کردن و تصمیم گیری

2-مسئولیت دادن به نوجوان

3-محبت و مهربانی کردن

4- قاطع و جدی بودن

5- صادق بودن

6- حفظ عزت نفس نوجوان

هنگامی که فرزند شما خود را در کارهاو رفتارهایش مسئول می داند , او را تحسین کنید و از او قدر دانی نمایید . در مقابل زمانی که اعمال غیر مسئولانه از او سر می زند و به وظایفش عمل نمی کند , در یک فضای محرمانه و صمیمانه با او صحبت کنید و با دعوت کردن وی به اندیشیدن , او را نسبت به پیامدها و نتایج اعمالش آگاه نمایید.

 

 

 

نظر دهید . . .           نظرات کاربران

 

 کلیه حقوق این سایت متعلق به دبیرستان شاهد معلم زنجان می باشد